środa, 7 stycznia 2015

Liebster Blog Award

Zostałam nominowana do tego zadania przez Paulinę i myślę, że takie odpowiedzi chociaż troszkę przybliżą moją osobę oraz to w jaki sposób postrzegam psi świat. Widziałam już to na wielu blogach, ale u mnie pojawia się to pierwszy raz.

Jeśli chodzi o nominację...to ja nominuję WSZYSTKICH, którzy to przeczytają i będą mieć ochotę odpowiedzieć na moje pytania. ;)

1. Kiedy zrozumiałeś/aś, że psy to te zwierzęta, z którymi chcesz wiązać przyszłość?
2. W jakim wieku są Twój pies/psy? I kiedy obchodzi/ą urodziny?
3. Ulubiony przysmak Twojego psa/psów?
4. Czy chciałbyś/chciałabyś coś zmienić w swoim psie/psach?
5. Czy w okolicy masz grupę ludzi, z którymi łączy Cie pasja?
6. Często spotykasz się z psiarzami na psie spacery?
7. Jakie miejsce ostatnio odwiedziłeś/aś z psem? (góry, morze...itd)
8. Idąc ulicą, mijasz inne psy...czy zwracasz uwagę na ich rasę, jakieś cechy szczególne itp.?
9. Wybierz trzy cechy, które upodabniają Ciebie do Twojego psa/psów.
10. Czy poza psem/psami masz w domu jakieś inne zwierzę? Jak tak jakie?
11. Czy kolekcjonujesz coś związanego z psami? (psie akcesoria też się liczą xd)


I moje odpowiedzi...


1. Dlaczego wybrałaś/eś właśnie to imię dla swojego psa? Wiąże się to z jakąś historią? 
Sama nie wiem dlaczego. W zasadzie byłam wtedy mała i po prostu całą rodziną siedzieliśmy w kuchni, była burza mózgów. Wiele propozycji padało...i w końcu ktoś powiedział Astra, wszyscy zaakceptowali i tak zostało. Można jeszcze wspomnieć, że schroniskowe imię brzmiało Samba i nikomu się nie podobało. 

2. Jaki był Wasz największy sukces? 
Nie jesteśmy teamem sportowym, wystawowym, czy jakoś super utalentowanym. Największy sukces? Hmmm...dla mnie największym sukcesem jest to, że po prostu potrafię się dogadać z Astrą. Nie jest to pies, który miał być sportowcem. Kiedyś nikt o tym nie myślał, a teraz już nie te lata. Więc po prostu cieszę się z tego co ona potrafi i tego, że po prostu jest. 

3. Przedmiot bez którego nie mógłby się odbyć trening... +dlaczego?
U nas treningi się nie odbywają, ale może zamienię to na spacer. Na spacer zawsze biorę jakieś smakołyki i odkąd w moim posiadaniu jest Nikon, on także jest zawsze z nami na spacerze. Dlaczego?
Smakołyki to chyba wiadomo. Ewentualne polecenie, czy ignorowanie psów zawsze jest nagradzane. Aparat...zawsze jest jakaś okazja, żeby zrobić kilka zdjęć. 
4. Czy istnieje według Ciebie rasa idealna? Dlaczego tak/nie? 
Dla mnie idealną rasą jest Basset Hound, chociaż często są to psy uparte, dość leniwe. Jednak ja chyba jestem taka sama. Może i nie jest to najlepsze, bo gdy pies jest leniwy, ja też jestem leniwa, ale na stare lata? Na pewno taki pies kiedyś ze mną zamieszka. A obecnie marzę o psie aktywnym i nie ważna jest rasa. 

5. Największą motywacją Twojego psa jest...? 
Hmm...nie wiem. Bardzo nakręca się na smakołyki. Więc za jedzenie zrobi wszystko i jeszcze więcej.

6. Leniwe dni- jak wygląda to u Was? 
U nas większość dni jest leniwa. Spacery w wolnym tempie, leżenie na kanapie, oglądanie TV, a w wykonaniu psa...po prostu sen.

7. Dlaczego akurat psy? Czemu nie króliki, koty i chomiki itp? 
Od zawsze interesowałam się zwierzętami. I przyszedł moment, że znalazłam zwierzę, które odpowiada mi w 100 %. Trudno to wytłumaczyć...po prostu psy i tyle. W moim życiu są również inne zwierzęta. Poza psami uwielbiam gryzonie i z nimi też nie zamierzam się rozstawać w późniejszym życiu. Jednak pies to pies...i tyle.
8. Jaką cechę cenisz najbardziej w swoim psie? 
Cierpliwość do tego co się z nią robi, nie mam z nią żadnych większych problemów jeśli chodzi o jakieś złe stosunki do innych psów...jest psem rodzinnym. Wszystkich kocha. 

9. Czy wiążesz swoje zainteresowanie z przyszłością (np. praca)? 
Z pracą, z której chcę czerpać pieniądze na życie raczej nie. Oczywiście psy i fotografia to ważne części mojego życia, ale nie wiem czy jestem, aż na tyle dobra, żeby znaleźć w tym kierunku pracę. Jeśli się uda byłaby szczęśliwa, a jeśli nie to też się nie załamię. Mam inne wyobrażenia co do pracy zawodowej. Jednak nie zrezygnuję z psów i fotografii...może jakieś drobne zarobki poza pracą związane z zainteresowaniami. Zobaczymy co będzie...

10. Coś z niczego, czyli- czy wykonałaś/eś samodzielnie jakąkolwiek zabawkę dla swojego psa? 
Astry zabawki ograniczają się do piłki tenisowej i starej maskotki. 

11. Gdzie chciał(a)byś pojechać ze swoim psem? 
Wszędzie, dookoła świata. Może kiedyś się uda podróżować z psem? Nigdy nic nie wiadomo. Ja bardzo bym chciała zwiedzić kilka miejsc na ziemi, a z psem na pewno byłoby ciekawiej. A jakieś bardziej możliwe plany...po prostu pojechać gdzieś z psem na wakacje. 

1 komentarz:

  1. Cieszę się, że udało Ci się znaleźć czas na odpowiedzi :)

    OdpowiedzUsuń

Lubię komentarze odnoszące się do tekstu, a nie tylko i wyłącznie do zdjęć. Każdy komentarz i nowy czytelnik to dla mnie duża motywacja do dalszego pisania! :)