niedziela, 6 grudnia 2015

Obrót, mały sukces

Planowałam na dzisiaj inny post, ale wyszło jak wyszło i muszę napisać coś innego. :)

Jak wiecie brałam udział  z Rudą w wyzwaniu listopadowym i jedno z zadań było nauczenie obrotu. I ten post będzie krótki, bo muszę się pochwalić! Astra nauczyła się obrotu. Może to nic trudnego, ale dużo razy podchodziłam do tej sztuczki i nic nie wychodziło. To wyzwanie naprawdę miało w sobie jakąś moc, bo pies bardzo chętnie uczył się nowych rzeczy.

Tak post niczego nie wnosi do bloga, ale jestem tak bardzo dumna z tego osiągnięcia, że postanowiłam poświęcić na no to osobny post! Astra należy do psów, które nie mają ochoty na nowe komendy, a tutaj pozytywne zaskoczenie. Obrót to prosta do wykonania sztuczka, ale Astra jakoś nigdy nie potrafiła zrozumieć o co chodzi, a uczyłam ją w taki sam sposób jak teraz. Załapała, potrafi i wykonuje z chęcią.

Dzisiaj to na tyle, ale naprawdę jestem dumna z tego Rudego psa. Teraz wiem, że Astra może się jeszcze czegoś nauczyć, a wcześniej ukrywała to w sobie. Zostawiam Was dzisiaj z filmikiem! Mam nadzieję, że taki post Wam nie przeszkadza, ale tak jak wspomniałam jest to dla mnie duży postęp i musiałam napisać oddzielny post o tym. Chociażby po to, żebym za jakiś czas sama mogła sobie wspomnieć, że Astra w wieku 13 lat nauczyła się obrotu, który wcześniej wiele razy z nią wałkowałam.

Tak wiem jakość filmiku jest nienajlepsza, ale cóż...komputer ma za mało miejsca, żeby filmik zapisywać w hd, poza tym wgrywają się 3 godziny jeśli jest w HD jakimś cudem. 7 komentarzy:

 1. Super! A jednak wiek nie zawsze jest ograniczeniem :).

  H&F

  OdpowiedzUsuń
 2. Brawo! Przy okazji, zachęcam - przyłącz się do akcji Psy mają potrzeby. Pomysłodawcy tej akcji informacyjnej postanowili poruszyć temat zasad zdrowego żywienia, odpowiadającym wiekowi, rozmiarowi i kondycji fizycznej zwierzęcia. Podrzucam link do fanpage’a: https://www.facebook.com/DobrzeNamZeSoba/?fref=ts :)

  OdpowiedzUsuń
 3. Gratuluje. :) bardzo fajnie wam to wychodzi. U nas ta sztuczka zostala zalapana stlsunkowo szybko. I jest ulubiona sztuczka Di.

  Pozdrawiamy,
  Thickdog.blogspot.com

  OdpowiedzUsuń
 4. Każdy psiarz i jego pies maa swoje większe i mniejsze sukcesy, które dla niego są ważne ;) Niektóre psy w tym wieku nie trzymają się tak dobrze, a Astra uczy się jeszcze nowych sztuczek.
  W jakim wieku ją adoptowaliście?

  OdpowiedzUsuń
  Odpowiedzi
  1. Ze schroniska była wzięta jakoś jak miała rok, ale wtedy nikt nie zwracał uwagi na to co pies je, czy się słucha itd. :) Ja byłam mała, a dla reszty rodziny było ważne, że jest pies.

   Usuń
 5. Wygląda na młodszą :P. Ale gratuluję! Badi nauczył się tego jak miał 3msc, ale obchodzenia (mnie, przed rzutem frisbee np) uczył się... 2msc :D. Pozdrawiam
  http://niezwyklybeagle.blogspot.com/

  OdpowiedzUsuń

Lubię komentarze odnoszące się do tekstu, a nie tylko i wyłącznie do zdjęć. Każdy komentarz i nowy czytelnik to dla mnie duża motywacja do dalszego pisania! :)